Kiedy zrobić sesję noworodkową

Kiedy zrobić sesję noworodkową

Sesja noworodkowa najlepiej udaje się pomiędzy 7. a 12. dniem życia noworodka. To bardzo ważne, żeby odbyła się właśnie w tych dniach, ponieważ wtedy maleństwo pamięta jeszcze ułożenie płodowe z łona matki. W ten sposób powstają słodkie ujęcia zwiniętych w kuleczkę maluszków. Później dzidziuś korzysta z wolności, której nie miał w brzuszku mamy i ani się tak łatwo nie układa, ani tak głęboko nie zasypia. A śpiący model to warunek niezbędny udanej sesji!

To, kiedy dokładnie wypadnie sesja noworodkowa niełatwo przewidzieć, ponieważ to maleństwo samo zdecyduje, kiedy zechce do nas przyjść. W praktyce wygląda to tak, że rezerwując sesję, podajesz mi przewidywaną datę porodu. Potem dajesz znać, jak tylko maleństwo się pojawi na świecie (w ten sposób znam przybliżoną datę sesji, za 7-12 dni). Kiedy jesteście już bezpiecznie w domu, skontaktujesz się ze mną i uzgadniamy dokładną datę sesji.

Zdjęcia noworodkowe

Bardzo ważne jest światło: w przypadku zdjęć noworodków najlepsze efekty uzyskamy przy naturalnym świetle. Korzystam z delikatnego, naturalnego światła, które będzie pięknie podkreślało skórę maluszka i nie będzie dla niego ostre.
Zdjęcia szczegółów, takich jak paluszki, stópki, nosek czy usteczka noworodka, mają ogromny urok. Skupienie się na tych małych detalach pozwoli uwiecznić ich delikatność i naturalną urodę.
Przed sesją zaplanujemy różne ujęcia, które chcesz zrobić. Może to być zestawienie zdjęć maleństwa z ulubioną pluszową zabawką, rodzeństwem albo zdjęcia w bajkowym przebranku. Przygotowanie planu ułatwi pracę, zapewni Ci jasność i pozwoli na uwiecznienie delikatnych momentów. Mogą to być zdjęcia wspólne z rodzicami, bądź indywidualne.

Kiedy zrobić sesję noworodkową

Zapraszam na mój INSTAGRAM – Zainspiruj się! ?

Kiedy zrobić sesję noworodkową?

Najlepiej w ciągu pierwszych 10 dni po narodzinach – umów się już teraz!

error: Content is protected !!